Oturum Aç

 Restoratif Diş Tedavisi Anabilim Dalı


EVRİM-DAGKILIC.jpg

Prof. Dr. Evrim DALKILIÇ  
Anabilim Dalı Başkanı


Restoratif Diş Tedavisi Anabilim Dalı dişlerde çürük, kırık, travma gibi nedenler sonucunda oluşan madde kaybının giderilmesi için önerilen tedavi yöntemlerini uygulamanın yanısıra gelişimsel ve kalıtsal diş renk ve şekil bozukluklarının giderilmesi, dişin fonksiyon ve estetiğininin iade edilmesi, çürüğün oluşumunun önlenmesi alanlarında faaliyet göstermektedir. 

Anabilim Dalımızda diş hekimliğinin yükselen değeri olan "Estetik", "Adeziv" veya "Kozmetik" Diş Hekimliği uygulamalarının yanı sıra "Geriodontoloji" ve "Karioloji (Çürük Bilimi)" alanında da çalışmalar yapılmaktadır. Anabilim dalımızda Kompozit dolgular, Amalgam dolgular, pulpa kaplaması tedavisi, Laminate veneer restorasyonlar (porselen ve kompozit), cad-cam restorasyonlar, endokron/kron uygulamaları, fiber post restorasyonlar, İnley-onley dolgular,Vital/devital diş beyazlatma tedavileri, Diş hassasiyeti tedavisi , diastema kapatılması tedavileri uygulanmaktadır.

Öğrencilerimize lisans eğitiminin 2. ve 3.yılında klinik öncesi uygulama derslerinde kliniğe yönelik uygulamalar öğretilmekte, 4. ve 5. sınıfta ise öğrendiklerini hasta üzerinde uygulama imkanı sağlanmaktadır. Ayrıca uzmanlık  eğitiminin de verildiği anabilim dalımızda amacımız öğrencilerimize etik değerlere uygun, akademik alanda öncü, teknolojideki gelişmelerin yakından takip edildiği lisans ve lisansüstü eğitim vermektir. Ayrıca en son yenilikleri uygulayarak hastalarımıza dünya standartlarında klinik hizmeti sunmak ve yaptığımız çalışmalarla bilime katkıda bulunmaktır.