Oturum Aç

 Ortodonti Anabilim Dalı

gokmen-kurt-hoca.JPG

Prof. Dr. Gökmen KURT
Anabilim Dalı Başkanı


Bezmialem Vakıf Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Ortodonti Anabilim Dalı sayfasına hoş geldiniz.

Son yıllarda internet kullanımının gelişen teknoloji ile beraber günlük hayatımızda daha fazla yer alması ve sosyal ağların yaygınlaşması ile toplumdaki kişisel farkındalık, bilinç düzeyi ve estetik beklentilerin artması Ortodontik tedavilere olan talebi artırmıştır. Ayrıca günümüzde düzgün sıralanmış ve sağlıklı dişlerin yüz estetiğine olan katkısının daha iyi anlaşılması ile birlikte çok sayıda erişkin birey de Ortodonti tedavisi talep etmektedir.

Dişsel ve iskeletsel yapılardaki bozukluklar çeşitli Ortodontik tedavi araçları ile düzeltilebilmektedir. Büyüme çağındaki çocuklarda dişlerin yanı sıra çenelerin konum bozuklukları çeşitli ağız içi ve ağız dışı aygıtlar ile tedavi edilebilmekte, gelişimi tamamlanmış veya erişkin hastalarda da Ortodontik tedaviler yaş sınırlaması olmaksızın yapılabilmektedir. Ağır iskeletsel çene bozukluklarının tedavileri ise ortognatik cerrahi uygulamaları ile düzeltilebilmektedir. Hastalarımızın estetik nedenler ile şikâyetçi oldukları dişlerin ön yüzeylerine yapıştırılan metal braketlerin yerine şeffaf ya da diş ile aynı renkte braketler kullanılabilmektedir. Yine estetik amaçlı olarak diş-çene yapısı uygun ise braketlerin dişin arka yüzeyine yapıştırıldığı (Lingual Ortodontik Tedavi) ve braket ya da tel kullanılmadan gerçekleştirilen şeffaf plak tedavileri de yapılabilmektedir. Kliniğimizde tüm bu tedavi hizmetleri alanında tecrübeli, dinamik ve başarılı akademik kadromu​z tarafından güncel bilgiler ışığında son teknoloji kullanılarak yerine getirilmektedir.

Anabilim Dalımızda uzmanlık eğitimi verilmekte, ayrıca doktora eğitimi İstanbul Üniversitesi ile ortak bir program çerçevesinde yürütülmektedir. Bölümümüzde 9 uzmanlık ve 10 doktora öğrencisi yüksek lisans eğitimine devam etmektedir. Anabilim Dalı olarak amacımız kliniğimizde yüksek standartlarda sağlık hizmeti verirken, bilimsel yayınları ve yürüttüğü projeleri ile ulusal ve uluslararası tanınırlığı olan bir akademik merkez haline gelmektedir. ​