Oturum Aç

 Ağız, Diş, Çene Cerrahisi Anabilim Dalı


DOgAN-DOLANMAZ-abd-2.JPG

Prof. Dr. Doğan ​DOLANMAZ

Anabilim Dalı BaşkanıAnabilim Dalımız; klinikleri, lokal ve genel ameliyathaneleri ile hastaların ayaktan veya yatarak tedavi edildikleri, ağız, diş ve çene bölgelerinde girişimsel cerrahi tekniklerin uygulandığı yataklı bir tedavi merkezidir. Özellikle son bir yıl içerisinde anabilim dalımızdaki akademik kadronun zenginleştirilmesi, klinik ve lokal ameliyathanelerindeki toplam tedavi ünit sayısının artırılarak modernize edilmesi ile hem tedavi hizmetlerinin hızlanması ve çeşitliliğin artması sağlanmış hem de stajyer hekimlerimizin daha rahat bir ortamda eğitim almaları mümkün kılınmıştır.

Bilimsel gelişmeleri yakından takip ederek araştırmalarına yön veren ve bölgemizde çağdaş ve iddialı bir tedavi hizmeti sunan ana bilim dalımızda 3 profesör, 1 doçent, 3 yardımcı doçent, ve 9 asistan hekim​ (uzmanlık/doktora öğrencisi) ile hizmet vermeye devam etmekteyiz.

Amacımız, toplumumuza yüksek standartlarda sağlık hizmeti verirken, yurt içi ve yurt dışı meslektaşlarımızın da bilgi ve deneyimlerini arttırabilecekleri ve her türlü bilimsel araştırmayı gerçekleştirebilecekleri bir referans hastanesi olmaktır. Güçlü akademik kadromuz, bu amacı gerçekleştirmek için tüm hızıyla çalışmalarına devam etmektedir.