Oturum Aç

 Dekanın Mesajı

Resmi ve çağdaş Diş Hekimliği Eğitiminin ülkemizde verilmeye başlanıldığı 22 Kasım 1908'den bu tarafa dünya coğrafyasında 110 yıldır üniversitelerinde modern diş hekimliği eğitimi veren ülke sayısı oldukça sınırlıdır. Büyüklerimizden devraldığımız böylesine değerli bir mirası korumak ve onu daha yukarılara taşımak hepimizin görevidir. Bezmiâlem Vakıf Üniversitesi (BVU) Diş Hekimliği Fakültesi olarak, 175 yıllık derin ve köklü geçmişiyle sağlık alanında ilklerin öncüsü olan Bezmiâlem Gureba-i Müslimin Hastanesinin bu çok değerli mirasının üzerine eğitim, sağlık ve araştırma alanlarında en iyisini başarmak zorunda olduğumuzun bilinciyle çalışmalarımızı yürütmekteyiz.

Fakültemiz, Ülkemizdeki Diş Hekimliği Fakülteleri arasında özellikle akademik kadrosu ve kendini diğer üniversitelerden farklı kılan teknik imkânlarıyla her yıl istikrarlı olarak ilk üç sırada tercih edilen güzide bir kurum olmayı başarmıştır. Bundan sonra da kaliteyi, başarıyı ve insani değerleri her zaman önceleyerek alanının en iyisi olma iddiamızı sürdüreceğiz.

İstanbul'un merkezinde ve tarihi değeri olan bir yerleşkede hem öğrencilerin hem de kliniklerimize gelen hastaların ulaşımı konusunda elverişli olan Fakültemizde, yenilikçi ve teknolojik gelişmeleri yakından takip ederek ve gelecek dönemlerde dijital diş hekimliği konusunda da lisans/lisansüstü eğitimler başlatarak akademik anlamda en iyi hizmetleri sunmayı hedefliyoruz.

Yüksek teknolojiye sahip ve yeterli sayıdaki kliniklerimizde hastalarımıza en iyi hizmeti sunarken öğrencilerimizin de gözlem ve pratik yapmalarına olanak sağlıyoruz. Ayrıca, en iyi şekilde donatılmış preklinik ve yapay hasta (simülasyon) laboratuvarlarımızda klinik öncesi eğitimleri öğrenci merkezli bir öğrenme ortamında vererek gerçekleştirmekteyiz. BVU Diş Hekimliği Fakültesi, 8 anabilim dalı ve 3 doktora programıyla lisansüstü öğrencilerine de alanlarında en iyi akademisyenlerle çalışma imkânı sunmaktadır.

 

Değerli öğrenciler,

Standartları yüksek bir Türkiye için uğraş vermek ve ülkemizin coğrafi ve stratejik konumundaki etkinliğine bilim ve teknolojide de yüksek değerler katmak için dünyadaki gelişmeleri yakından izleyen, üreten, araştıran, aydın ve vatansever bireyler yetiştirmek öncelikli amacımızdır. Ülkemizin son dönemde parlayan bir yıldızı olan Fakültemizin genç ve dinamik akademisyenleri, hedeflenen tüm işleri başaracak özgüvene ve heyecana sahiptir. Mezunu ve/veya mensubu olmaktan gurur duyacağınız Fakültemize hoş geldiniz derken, Fakültemize olan yüksek ilginize de teşekkür ederiz. Web sitemizde en güncel bilgi ve belgeler, programlar, akademik ve idari kadromuz hakkında bilgiler bulabilir ve ailemizin bir parçası olmaya bir adım daha yaklaşabilirsiniz.

 

 

                                                                                                                   Prof. Dr. Alper Alkan

                                                                                                                                        DEKAN