Ücret ve Kontenjanlar

2012-2013 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI
LİSANS PROGRAMLARI ÜCRET VE KONTENJANLAR

Fakülte Kontenjan Ücretler
Diş Hekimliği Fakültesi (%100 Burslu) 8 -
Diş Hekimliği Fakültesi (%50 Burslu) 8 16.000,00 TL
Diş Hekimliği Fakültesi (Ücretli) 59 32.000,00 TL

 

* Ücretlere KDV dahildir.
* Ücretlerin Peşin ödenmesi halinde %5 indirim yapılır.
* Bezmiâlem Vakıf Üniversitesi dışında çalışan öğretim elemanları çocuklarına eğitim-öğretim ücretinin %10'u kadar indirim sağlanır.
* Bezmiâlem Vakıf Üniversitesinde öğrenim gören her bir kardeşe  %10 oranında indirim yapılır.
* Bu ücretler 2012–2013 Eğitim-Öğretim yılında kaydolacak öğrenciler için geçerlidir.
* 2012–2013 Eğitim-Öğretim yılına ait kontenjanlar ÖSYM onayı ile yürürlüğe girecektir.

Üniversiteniz tarafından sağlanan burs olanakları:
Üniversiteye giriş aşamasında aldığı puana bağlı olarak Tam ve %50 burslu statüsünde alınacaktır. Tam Bursu ile yerleştirilen ve kayıt yaptıran öğrencilerden, derslere kaydolduğu yarıyıl geçerli olmak üzere, (tam bursu ile sağlanan imkânlara ek olarak) yerleşme puanı ile ilgili programın puan türüne göre (Ek puan ile yerleştirilenler hariç) aşağıda belirtilen dereceleri sağlayanlara ek olanaklardan biri sağlanır:

  • Türkiye genelinde ilk 100 öğrenci içinde yer alanlara 9 ay süre için aylık 2.000.-TL nakit ödeme,
  • Türkiye genelinde 101-500 öğrenci içinde yer alanlara 9 ay süre için aylık 1.000.-TL nakit ödeme,
  • Türkiye genelinde 501-1000 öğrenci içinde yer alanlara 9 ay süre ile 500.-TL nakit ödeme,
  • Türkiye genelinde 1001-2000 öğrenci içinde yer alanlara 9 ay süre ile 350.-TL nakit ödeme.Bezmiâlem Vakıf Üniversitesi'nde, üniversiteye ilk girişte sunulan yerleşme bursları dışında aşağıda belirtilen indirim ve destek bursları verilmektedir.

İlk Tercih indirimi: Ücretli programlara birinci tercihinden yerleştirilenlere %10 oranında öğretim ücreti indirimini kapsar.
Akademik Başarı Bursu: ÖSYM tarafından tam burslular (OSYM %100 burslular) hariç %50  burslu ile burssuz olarak yerleştirilenler akademik başarı bursundan yararlanabilirler. Akademik Başarı Bursu, Öğrencilerin Programdaki ilk akademik yılı sonunda başarı durumuna göre Fakülte, Bölüm/Program birinci, ikinci ve üçüncülerine Bezmiâlem Vakıf Üniversitesi burs yönergesinde belirlenmiş oranlarda burs verilir.
Burs ve indirimlerin hangi durumlarda devam edeceği Bezmiâlem Vakıf Üniversitesi Burs Yönergesinde belirtilmiştir. Öğrenci birden fazla indirim (peşin ödeme indirimi hariç) ve indirim niteliğindeki burs kapsamına girerse sadece birisinden ve en yüksek olanından yararlanır. İndirimler öğrencinin ödemekle yükümlü olduğu ücret üzerinden yapılır.


 

 

E-Bülten Aboneliği

Üniversitemiz ile ilgili güncel bilgilerden haberdar olmak için mail adresinizi listemize ekleyin!